| anonim_4396 a întrebat:

Stim cu totii ca uneori avem niste zile mai nasoale, cand ne enerveaza tot si devenim irascibili. Ei bine, cam asa a fost la mine toata saptamana.happy
Intrebarea mea e, voi cand va simtiti asa, ce va place sa faceti? Ce va binedispune oarecum?

10 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Da, ai dreptate, cu totii avem zile din acestea. Eu personal incerc doar sa ma indepartez de ceilalti, pentru ca stiu ca nu merita toanele mele si sa fac ce imi place, de exemplu, sa citesc o carte sau sa stau pe calculator.

| Daria a răspuns:

Merg sa ma plimb; singura, in zapada...e minunatday dreaming
Sau cant.

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Pai eu cand am stati din astea ascult muzica preferata si asta ma calmeaza enorm.Adica atunci cand devin irascibila si aud muzica care normal, sa-mi si placa parca ma schimb brusc, imi vine sa cand si pur si simplu ma binedispune.Asta-s eu:dstrange:d:*

| Biia a răspuns:

Pai,fac tot felul de chestii fara prea mare importanta dar care sunt potrivite contextului, de exemplu, azi e vineri gandeste.te ca ai terminat o saptamana foarte grea.Stai in casa fa.ti o ciocolata calda,uita.te la filmul preferat,invit.o pe cea mai buna prietena si stati impreuna facand diverse chestii.
Sau daca esti genul mai rebel, poti iesi cu gasca, care crede.ma,fara sa vrei o sa.ti ridice moralul pentru ca nu ai cum sa nu razi la glumele lor.
Astea sunt doar niste idei,e decizia ta daca le urmezi sau nu,dar ca sa te binedispui gandeste.te la diversele detalii importante ce iti fac viata frumoasa, incearca pentru putin timp sa te cufunzi in universul tau, relaxeaza.te si pe urma...deschide ochii, poate asa o sa te simti mai bine.
~>Take careee`!

| Contrast a răspuns:

Nimic! Nu ma binedispune nimic! Imi vine sa ma inchid in casa, sa inchid toate telefoanele sa nu ma poata suna nimeni... big grin, si dupa doua zile din astea, sa vezi ce dor mi se face de oameni...de viata, de tot ce ar trebui sa-mi fie drag! laughing
Deci, in concluzie...cand sunt "asa..." nu mi-e drag sa fac nimic, decat sa "dospesc in liniste la cald si sa nu ma gansesc la nimic.
Tu?"

| Aiicha a răspuns:

Ma uit la filme, ascult muzica, imi cumpar ceva de imbracat sau cunosc alte persoane.Sau dorm sau imi fac mancarea mea favorita sau stau acasa si imi iau liber pentru o zi de la scoala.

| Levana a răspuns:

Da, am foarte multe zile de-astea. Noroc că întotdeauna există cineva lângă mine care îmi ridică moralul, aşa că prefer să mă confesez lui. Cel mai bine e, în cazul stărilor de genul, să ai pe cineva căruia să i te descarci.

| Bubless a răspuns:

Ma simt in acest fel de obicei cand ma cert cu cineva.

Ma uit la Vacanta Mare pe You Tube. Asta ma face sa mai uit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu încerc să mă distrez cu prietenii mei ( suntem cam nebuni așa...) și uite așa uit (parțial)!

| yram_1915 a răspuns:

Cel mai mult imi place sa stau singura in camera cu o cana de ceai dulce si cald in fata ferestrei (daca bate soarele si e o zi frumoasa) si sa ascult o muzica linistita care face sa ma simt bine, iar daca afara e urit sa-mi pun un film frumos de aventura sau comedie si sa ma relaxez.Foarte des imi place sa stau singura in postul meu preferit care e in afara casei si de care stiu numai eu, unde niciunul nu ma gaseste si ma deranjeaza, imi este de ajuns 15 min pe zi ca sa-mi ridic dispozitia, sau pursisimplu sa ma relaxez si sa uit de toate probemele.