Întrebare recomandată | FoundYouLover a întrebat:

TPU! Voi cum faceti ca sa treceti peste zilele nasoale de la munca? La ce va ganditi pe moment ca sa va simtiti mai bine? Mie nu-mi place deloc slujba mea, ieri de exemplu mi-a trantit sefa numai vesti proaste si m-am certat cu doua colege, dar nu am gasit o slujba mai buna pe moment si imi trebuie bani.

Răspuns Câştigător
| GiaT a răspuns:

Fa-ti timp pentru tine 10 minute in astfel de momente. Mergi sa asculti muzica care iti place sau vezi un filmulet care te va inveseli, vorbeste cu o prietena la telefon, desprinde-te pentru cateva clipe de probleme de la birou si va fi mai bine. Succes!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate nu esti singura in aceasta situatie, iar un astfel de serviciu te uzeaza moral foarte mult. Pana iti gasesti ceva care sa-ti si placa, dar sa ai si un colectiv pe masura, rezista in continuare eroic, sperand ca poate maine va fi mai bine.

| mixxjim a răspuns:

Peste tot, indiferent de job, de nivelul job-ului, de domeniu, sunt si zile aiurea, sunt colegi aiurea, sunt clienti aiurea, sunt sefi aiurea, nu exista serviciul perfect - daca e ceva misto sigur e altceva aiurea. De-asta se si numeste "servici" si nu "vacanta", sau "distractie" happy. Intotdeauna trebuie sa faci un compromis la ceva, fie la banii primiti, fie la distanta, fie la colegi, asta e, atat timp cat lucrezi cu oameni si printre oameni intotdeauna vor fi si momente mai neplacute. Care trec, si vin momentele faine, care de obicei sunt mai multe decat cele aiurea. Deci ai putintica rabdare, trece, sunt planetele strambe azi happy O zi buna, pe cat posibil, totusi!

| Melcul a răspuns:

Eu unul ma gindesc la sfirsitul programului si ca o sa merg sa beau o bere rece.

| Caddy1609 a răspuns:

Gandeste-te la planurile de viitor, la lucruri care te bine dispun. dupa programul de lucru nu sta in casa, iesi undeva, fa-ti planuri inainte si asa o sa ai la ce sa te gandesti la servici.afunda-te-n ganduri, gandeste-te cum se vor petrece toate (bineinteles intr-o gandire pozitiva) pe mine ma ajuta, Bafta

| Ionut2432 a răspuns:

Bagati castile in urechi si dai pe kiss FM sau pe radio ZU.
Dupa iti fa-ti treaba linistit ascultand muzica.