| anonim_4396 a întrebat:

Buna stimati prieteni de pe TPU! Am o mica problema,pe care o impartasesc cu voi,si as vrea sa imi dati o solutie pentru a o rezolva:m-am certat cu prietena mea cea mai buna (ea e vinovata,ok,si eu-de asemenea) si la scoala trecem una pe linga alta de parca nu ne-am cunoaste,nu vorbim,dar eu stiu ca ea vrea sa se impace cu mine,doar ca e prea orgolioasa,si eu-de asemenea,vreau sa ne impacam, dar nu am de gind sa-i cer scuze sau sa o sun.Deci,cum am putea sa ne impacam sau sa o fac sa-mi ceara scuze fara ca sa-mi pierd eu potizia de fata cu demnitate(adica sa-mi cer scuze)?

3 răspunsuri:
| Marrriaaa a răspuns:

Sunteti adolescente, deci orgoliul e in forta, daca nu vrei sa vorbesti cu ea, poti sa ii trimiti un mesaj in care ii explici ca lucrurile o sa revina la normal daca isi asuma vinovatia pentru greseala facuta. Atunci o sa incepeti sa discutati prin mesaje si probabil o sa reveniti la normal, daca spuneti ca sunteti atat de bune prietene.

| Andrei1811 a răspuns:

Cel mai destept cedeaza mereu.

| narutouzumachi a răspuns:

Lolololololololo...
daca iti era prietena buna ti-ai fi cerut scuze lasand orgoliul in spate straight face