| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy.
Stiu ca este aiurea dar am nevoie sa'mi raspundeti la 2 intrebari legate de scoala.Stiu ca nu avem voie cu teme pe site dar este urgent pentru ca maine am teza la matebatting eyelashes. Plzsad.
1. Avem o functie liniara, f(x)=2x-1(ma rog, am pus la nimereala) si trebuie sa verificam daca punctul A(-2;-1)apartine graficului functiei.Am calculat f(-2) si mi-a dat -1 dar, am calculat f(-1) si nu mi-a dat -2.Inseamna ca punctul A apartine sau nu graficului functiei?batting eyelashes.
2. Daca avem intervalul[-6; 3) cand avem paranteza dreapta inseamna ca se ia valoarea -6 sau nu? Ca nu mai stiu chestia asta:-

1 răspuns:
| Ramonaaaa a răspuns:

Stiu ca e o intrebare aiurea dar mersi mult, mult de tot pentru ajutorstraight face.