| anonim_4396 a întrebat:

Buna tu laughing ma tot cert cu mama.laughing ca eu nu stiu daca amm rezolvat bine temele la mate si ma pune cica sa intru pe interne si sa va intreb laughing)... sa vad daca sunt bine laughing) dmne mor de draci dar si de ras deci sa incepem 1.Fie >f:R---R, f(x)=a ori x - 2
a) sa se determine,, a" apartine in R pentru cate punctul P(2, 4).Se afla pe graficul lui f
f= functie tongue
b) sa se determine punctele de intersectie a graficului f cu axele de coordonate
c) pentru a=3, sa se calculeze ara triunghiului determminat de graficul lui f si de axele de coordonate
Scuze categorie sad

Răspuns Câştigător
| Anonimzece a răspuns:

Daa,daa e bine. laughing. Habar nu am cum se rezolva. rolling on the floor.

2 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Daca postezi si varianta ta de rezolvare, ti-as spune daca e corecta.

| Șhoghetăn a răspuns (pentru Pricked):

laughing la astea nu am facut ca nu am stiut rolling on the floor