| KubetiiOO a întrebat:

Stiu ca mai e putin din post dar vreau sa va intreb ceva:Copii trebuie neaparat sa tina post sau macar miercuri si vineri sa nu manance produse animale?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! daca vrei sa tii post e bine sa tii macar 3 zile, si te poti marturisi, dar parintele a zis ca de marturisit o poate face oricine, indiferent daca a tinut post ori nu..si daca esti copil nu trebuie sa tii post, cel putin pana la 10-12 ani.
O zi buna si sarbatori Pascale fericitehappy

| KubetiiOO explică (pentru caramela):

Multumesc, la fel :*

5 răspunsuri:
| Rebeca269 a răspuns:

NUUUU!
Eu am aproape 15 ani (bine sunt o scene) in fine si nu le prea am foarte mult cu biserica. si nu am tinut in viata mea post decioh go on ai timp cand cresti mai mare adica eu una nu as rezista o zi fara ciocolata. McPuisor sau chesti de genulbig grin

| NigăNigăNigăNigăNigăNigăNigă a răspuns (pentru Rebeca269):

Mai bine macar miercuri si veneri.

| Rebeca269 a răspuns:

Sincer nu...laughing

| NigăNigăNigăNigăNigăNigăNigă a răspuns:

Doar nu rezisti numai 2 zile de post?