| AnonimMM678 a întrebat:

Buna,stiu ca pare ciudat ceea ce urmeaza sa spun dar cum as putea sa fac sa nu mai fiu asa emotiva,gen si cand imi ascult trupa preferata ma emotionez si parca imi vin lacrimi in ochi si atunci cand este un concert si tote persoanele de acolo canta si se simt bine, ma emotionez, sa nu intelegeti ca plang laughing))doar ca mi se face pielea de gaina si cum am spus mai sus am lacrimi in ochi.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sa fii cat mai rațională! In timp, se va duce si emotivitatea. O altă cale este sa iei antidepresive, acestea taie emoțiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc normal sa se intample asa cum descrii tu. La concertul unui artist preferat ar trebui sa aiba el emotii ca e pe scena, dar tu, un ascultator, ar trebui sa fii doar entuziasmat, nu sa tremuri si plangi. Poti sa-ti impui stare de seriozitate in situatiile problema si-ti va trece in cateva saptamani.

| Demetrov a răspuns:

E perfect normal, emotiile controleaza omul. Nu cred ca iti inchipui cata emotie am trait la concertul artistului meu preferat, am plans de fericire. Mi se pare inutil sa nu dai frau liber emotiei.