| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca suna neobisnuit dar...imi trosnesc degetele, oasele, stiti voi. si nu mai pot sa scap de obiceiul asta. mi se tot repeta ca o sa-mi tremure mainile cand o sa fiu batrana dar in fine, nu asta e partea cea mai deranjanta...ci vreau pur si simplu sa scap de acest prost obicei. uneori sunetul poate fi chiar deranjant pentru cei din jur. Ce sa fac? voi ce ati facut?

1 răspuns:
| KatnissEverdeen a răspuns:

De fiecare dată cand iti vine poftă sa-ti pocnesti degete... fa ceva ca sa te doară ca corpul sa se invete sa nu mai faca lucrul asta ( ca de exemplu muscate de degete, sau imagineaza-te batrana cu mainile tremurand ---- o sa te dezveti foarte repede ...crede-ma!