| Diana560864 a întrebat:

Bună!
Studiez și am o bursa de merit de 700 de lei/ lună. Însă tatăl meu fumează și consumă alcool și pentru că nu-i ajunge salariu pentru a acoperi datoriile din luna anterioară, plus țigările ce le consumă în luna în curs, mereu ajunge să îmi ceară bani pentru țigări. Ma simt atât de prost pentru că m-am chinuit să îmi iau toate examenele cu 10 și 9, doar pentru a avea câțiva banuti. Mai nou, m-am angajat la un internship și mi-e frica sa nu-mi ia și acei bani. Credeți-ma ca nu mai suport sa stau in casa cu un alcoolic și fumător. Vreau sa ma mut singura și sa îmi găsesc un băiat bun cu care sa am o relație serioasă. Ce as putea face? crying

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vârstă ai?

| Diana560864 explică (pentru sadrian46):

19 ani

| sadrian46 a răspuns (pentru Diana560864):

Dacă ai 19 ani, ai dreptul să te muți de acasă cu cine vrei.