| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare toti cersetorii cersesc bani cu scopul de a-si irosii banii pe tigari? De ce unii oamenii ignora cersetorii pentru ca sunt convinsi ca acei cersetori isi vor irosi banii pe care o sa primeasca pe tigari? Oare un fumator stie cat de greu e sa ramai fara tigari? Cum poate un fumator sau un alcoolic sa ignore un cersetor pentru motivul ca este convins ca acel cersetor o sa isi iroseasca banii pe care o sa ii primeasca pe tigari? Cersetorii care folosesc banii pe alcool de ce fac acest lucru?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O grămadă de cerșetori sunt puși sau obligați de mafie să cerșească, în schimbul strictului care să le permită să nu moară (se întâmplă mai ales în Italia). Firește că un fumător sau oricine altcineva nu vrea să dea bani la cerșetori dacă aceștia îi fumează pe toți. Mâncarea și apa sunt INFINIT mai importante decât niște rahaturi de țigări. Și nu este vorba doar de țigări, ci și de alcool. Am văzut unele cazuri chiar de la mine din oraș. Un cerșetor care stă mai toată ziua la un magazin de carne îl văd la un moment dat la intrarea într-un bar și o țigară într-o mână și cu cafeaua în cealaltă. Sau alți 2 cerșetori care stăteau la un non-stop și îi văd, și nu doar o dată, cum scoteau sticle de vin dintr-o sacoșă. Majoritatea oamenilor nu mai au încredere că cerșetorii își iau mâncare din banii primiți sau că aceștia rămân la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chifteluto,tu ma faci sa ma simt vinovata ca nu las bani cersetorilor! Eu nu le dau, fiindca.s invidioasa si credeam ca.i baga in obiecte de valoare( tablouri, statui, metale pretioase), nici prin gand nu mi.ar fi trecut ca ii dau pe tigari.Altminteri,le dadeam, stiind ca tutunul ucide.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

0-0 la pauza cu descultii astia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Vad.Am pus 2M2+

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu batem, ne meritam soarta si statutul de h.a.n.d.i.c.a.p.a.t.i!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu gandeam la un 0:2.E transmis?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma uit pe live stream-uri englezesti. Ia de aici :http://www.digi-hdsport.com/StreamDS/SkySports1.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Realul a facut egal, utl o lua in freza, in Germania numai egaluri. Toate m.au scos.Azi am fost de ras.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Real/Bayern doar egal din postura de favorite, a fost o etapa nebuna. Ce mor eu dupa tunarii mei e ca sunt inconstanti, bati chelski cu 3-0 si apoi te chinui cu amaratii de Burnley.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Fac magarii, altfel nu se explica.Blaturi.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Gagico... astea sunt la ordinea zilei si nu sunt de ieri, de azi! Blaturi se faceau si acum 10 ani si acum 15, dar cel mai enervant este ca se fac cam des! La Arsenal nu se fac blaturi, aici e doar W0nger de vina!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu.Sa mănâncă si gura lor ceva!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Amaratii de ei, cat de saraci sunt! Au distrus frumusetea unui sport cu manarii d-astea. Nici nu stiu de ce imi mai pierd timpul cu fotbalul modern, habar n-am!

| AndreeaZappy a răspuns:

Tony Poptamas pe TPU