| Mufix a întrebat:

Sunt a IX-a si as vrea sa ma mut la alt profil. Problema la profilul la care sunt este ca, majoritatea colegilor sunt repetenti, fac scandal la ore, si profesorii vin fara nici un chef de predat. Mai pe scurt, sunt sanse mici sa inteleg ceva din clasa aia.
Chiar daca e abia a 2 a zi, nu mai am nici un chef de scoala aia.
De aceea, vreau sa ma mut la un profil numit "ecolog" dar in acea clasa sunt 28 de elevi. Clasa e ok, elevii de acolo sunt ok (stiu de la un coleg din gimnaziu care e acolo).
Pot depune cerere zilele astea? Sau trebuie sa astept pana in sem 2? chiar n as vrea pana atunci ca nu mai suport.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De abia ai început școala și trebuia să te gândești mai bine înainte să alegi profilurile. E ciudat că nici nu ai început bine și deja vrei să te muți de la un profil pe care tu l-ai ales. Eu cred că deja e cam târziu ca să te muți acum și ar trebui să aștepți dar poți întreba la secretariat, poate încă mai e timp.

| Mufix explică (pentru T0T):

Problema e ca, eu chiar nu am stiut cum e cladirea [sunt 2 in acelasi liceu, iar eu sunt in cel mai naspa din ele], cum cum vor fii colegii pentru ca nu am avut cum. Iar cu profilele nu am inteles mai nimic. Cautam un profil agricol, am gasit, dar din acea clasa doar eu am dat ev. nationala. Deci e clar cu cine sunt in clasa. multi repetenti de care iti este foarte sila.