| Genuitoarea a întrebat:

Buna sunt Alina si am o intrebare.Imi place de un baiat iar el sa spunem ca ma intreaba daca vreau sa fim impreuna.Eu tin mult la el dar daca ma intreaba doar sa faca misto de mine? si dupa aia daca ii spun da rade de mine? Ce ii pot spune?

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Iti poti da seama din comportamentul lui daca chiar te place sau doar face misto happy
dar eu zic sa nu accepti din prima daca te intreaba, e adevarat ca risti putin dar asta e happy niciun baiat nu umbla dupa tine, daca nu te place happy deci daca te intreaba daca vrei sa fiti impreuna spune ca poate sau te mai gandesti sau probabil. deci nu-i da un raspuns exact happy
daca o sa te mai intrebe inseamna ca nu a zis la misto, daca nu o sa te mai intrebe inseamna ca a zis la misto happy
sau poti sa spui "da" iar daca face misto sau rade de tine ii poti spune exact ce ai de spus happy exact ce vei simti atunci happy sau...ca ai tinut mult la el si iti pare rau ca a facut misto si ca speri ca va gasi alta care sa il iubeasca la fel de mult cum ai facut si tuwinking
dar oricum fi putin atenta la comportament si sigur iti dai seama daca te place sau nuwinkinghappy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Poarta o discutie cu el spune-i ca vrei o relatie serioasa. Daca nu o sa sperie, o sa accepte.Normal ca e perfect posibil sa nu fie altceva decat un pariu, dar stii cum se zice:nu risti, nu castigi

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca te'a intrebat, fii sigura ca nu o sa rada daca o sa accepti. dar mai intai intreaba'l daca te ia la misto.

| Genuitoarea explică:

Va multumesc mult:*... el este un timp amuzant si ff drgtza toate fetele il plac si cam se da la toate nu e ceva serios pentru el. m-am sarutat cu el dar in ultimul timp ne cam certam sau nu stiu. cred ca cel mai bine ar fi sa ma pis pe el adica vrea sa ne certam noi fetele intre noi toate il placem. si el rade si se amuza p faptul ca ne certam pentru el laughing gasesc eu p cineva care sa tina la mine. are balta peste:d

| CactusFlower a răspuns:

Ar trebui să-ţi dai tu singură seama de asta. Ştii cum faci asta? Nu? Uite cum:din comportament. Dacă e un pic timid, vorbeşte mult cu tine, îşi petrece timpul cu tine ori de câte ori are ocazia, se poartă frumos, nu te jigneşte, când spune ce simte se uită în ochii tăi...etc.Dacă are câteva, nu zic că toate, atunci e bine şi poţi să te bagi.
Dar ai grijă să spui acel "da" pe un ton un pic amuzant şi deloc cu ruşine.Imaginează-ţi că e un simplu "da", fara sentiment, astfel nu va avea cum să se râdă, dacă asta e intenţia lui.Ai putea să te râzi tu, spunându-i că ai glumit.laughinglaughingDar numai dacă faci cum am spus eu. Oricum, baftă! Sper că ţi-am fost de ajutor.Numai bine! AZZ

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai daca te intreaba accepta si vezi cum se comporta si daca nu'ti place cum se poarta si crezi ca rade de tine ii dai papucii... n'ai dc sa-ti faci griji daca nu acceptzi poate vei regreta foarte mult din moment ce tii la elhappyn'ai ce pierdehappysucces:X

| d3nysukka a răspuns:

Pai spune`i ca da`. dar nu`i da si de inteles ca tu iti doresti asta f mult`big grindak el vrea doar sa faca mijtoh ii spui : "doar nu credeai ca eu vb serios? eu am loat totu` ca pe o gluma:d". acum faci cum crezi tu ca e mai binehee heeasta e parerea mea big hug