| TAndra a întrebat:

Buna
Sunt Andra am 12 ani si as vrea sa stiu cate kg ar trebui sa am [Am 35kg]
Toate prietenele mele spun ca sunt prea slaba si isi bat joc de mine

O alta -mica- problema sunt "prietenele" mele
Mereu isi bat joc de mine deoarece ma intreaba ceva si nu stiu sa le zic ce inseamna
De exemplu acum o saptamana m-au intrebat ce inseamna "p***a" si n-am stiu ce sa le spun
Vreau si eu un sfat...

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai, la 35 de kg as zice ca esti cam slaba.ar trebui sa mia pui pe tinelaughing iar in legatura cu prietenele tale cand te mai nacajesc incerca metoda asta:
-daca rad de tine razi si tu cu elewinking gaseste nu stiu un raspuns mai haios din care sa radeti toate adica daca ele incep sa rada, sa razi si tu insa incerca sa faci in asa fel incat sa para real daca il fortezibig grin
sau 2:
-pur si simplu nu le baga in seamaoh go on daca vad ca nu te intereseaza ce zic ele o sa te lase in pace si o sa-si vada de treaba lor.insa s-ar putea sa mai dureze chestia asta.
ti-as recomanda prima "liniuta" insa acum urmezi ce sfat vreihappy sper ca te-am ajutat:* bafta cu "prietenele" tale

| fluturas a răspuns:

Depinde si de inaltimea pe care o ai, oricum 35 de kg e destul de putin, dar asta nu inseamna ca ele trebuie sa-si bata joc happy

da bine le-ai zis "prietene" cu ghilimele straight face
daca te intreaba pe tine zile sa-si cumpere un dex si sa vada ce inseamna laughing ca nu esti tu dictionaru' lor sa le zici ce inseamna nu stiu ce straight face

| SyMy24 a răspuns:

Eu zic sa nu le mai bagi in seama pe,, prietenele'' tale si sa nu pui la suflet oricehappy

Si faptul ca ai 35 de kg la 12 ani, esti intr`adevar slabuta dar asta nu inseamna ca ceilalti trebuie sa`si bata joc din tinewinking

Bye!

| *~naty~* a răspuns:

Si eu am 12 ani dar am 40kg punete pe mancat dar ele nu ar trebui sa-si bata joc, gasetse si tu ceva cuvinte cu care sa le dai gata uite id meu si iti spun eu daca nu gasesti: naty.girl_4you

| 10011993 a răspuns:

Eu nu cred ca este o problema faptul ca ai 35 de kg la 12...cred ca esti ok...si daca isi mai bate joc vreuna din prt tale de tine poti sa le spui ca manekinele sunt slabewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e si normal sa-si bata joc de tine daca esti prosta. pul. a este un fel de carnat de la cris-tim care o sati placa mai incolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E si normal sa-si bata joc de tine, si eu mias bate joc. da urat tare!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti slaba l 12 ani ...eu tot 12 am si am 48 de kg