| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt baiat am 17 ani si acum 3 săptămâni m-am despărțit de iubita mea cu care am fost împreună 2 ani si 3 luni. Ne-am certat pe parcursul acestui timp de cateva ori. Din cauza ca eram eu gelos sau diferite motive și m-a iertat si puii mei. Dar si ea a gresit de multe ori dar nu voia sa recunosc cam niciodată. Acum chiar dacă suntem despartiti cauta atenția mea. Trece pe langa mine când suntem afara cu altii prieteni si isi da in mine intenționat doar ca sa ii ofer atentie. Eu asta cred ca vrea... Pentru ca ma abtin sa nu dau atentie, sa o evit cu privirea pana cand face cumva sa imi capteze atentia si atunci "sunt gata". Eu inca cred ca vrea sa ne impacam dar multi prieteni/prietene au vorbit cu ea si le-a zis ca nu mai vrea sa ne impacam. In zilele urmatoare am hotarat cu ajutorul unui prieten sa vorbesc cu ea intre 4 ochi de ce s-a ajuns la asta si multe altele, imi puteti da un sfat ce as putea face după ce discut cu ea sunt distrus..stiu ca am doar 17 ani si viata merge inainte bla bla si toate cele... O iubesc foarte mult si as da orice da ne impacam. Nu e ea fotomodel dar o iubesc din tot sufletul asa cum e! Un mic ajutor e bine venit, mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nici eu n-as recunoaste prietenilor lui ca m-as impaca cu el. Chestia asta o vorbiti voi. Eu cred ca si ea ar vrea sa va impacati.

| sofisis a răspuns:

Gelozia e boala grea. Si sincer asta "Nu e ea fotomodel dar o iubesc din tot sufletul asa cum e! " suna dubios. De ce simti nevoia sa o "scuzi" cumva in fata noastra? Fotomodelele sunt niste anorexice, drogate si de multe ori panarame. Deci ...bine ca nu e.
Asa, trecand peste asta...pana nu vb tu cu ea, nu mai lua in serios tot ce auzi de la X si Y. Ce oi vrea sa le spuna lor?
Vorbeste cu ea, incearca sa vezi daca mai exista vreo sansa si daca e....lasa naibii gelozia.

| CosminFlorin12 a răspuns (pentru sofisis):

Ma refeream ca nu o fii ea cea mai frumoasa fata, sunt altele mai frumoase dar eu tot pe ea o iubesc. mersi pentru răspuns oricum!

| sofisis a răspuns (pentru CosminFlorin12):

E cea mai frumoasa. Daca o iubesti, e cea mai frumoasa. In mod normal asa gandeste un om indragostit.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Asa se intampa cand "iubesti" numai pentru aspectul fizic. Daca ea vrea, impacati-va. Dar nu mai fi gelos.

| CosminFlorin12 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Nu o iubesc doar pentru aspectul fizic.