| DarthMary a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 12 a pe mate-info si as fi interesata de niste pareri legate de facultati! As vrea sa merg la o facultate prin care sa pot trece usor, scopul principal fiind obtinerea diplomei de studii superioare. Cariera pe care vreau sa o am in viitor este legata de design si arta dar din anumite motive nu pot intra la facultatea de arte si design. As vrea sa intru la o facultate care sa nu implice matematica sau cel mult sa implice matematica de baza, nimic avansat cum este analiza matematica etc. Sunt destul de pasionata de afaceri, economie dar si de psihologie si mintea umana. Ce facultati credeti ca s-ar potrivi pentru situatia mea?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna. Ce sens are da îți bați capul cu facultatea daca vrei doar o diplomă pe care sa nu o folosești. Mai bine muncești până reușești la facultatea care chiar o doresti.