| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am pus o intrebare legata de facultatea de arhitectura (pe care mama vrea ca eu sa o urmez), acum am nevoie de informatii legate de universitatea de psihologie pe care de data asta eu vreau sa o urmez. Am avut de ales intre Istorie si filosofie sau Psihologie. Ce sa fac. Imi e greu si sa imi dezamagesc mama, dar eu nu sunt atras de matematica pentru a urma o astfel de facultate (Arhitectura).

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Istoria, psihologia si filosofia nu te vor duce la nimic in viata, in vremurile noastre, mai ales daca nu faci cu pasiune.
Arhitectura e o facultate care te invata sa faci ceva, sa gandesti, sa proiectezi, sa calculezi, nu sa o arzi filozofic. Daca te descurci la matematica si vrei sa ai un job bine platit si posibilitati de avansare, atunci mergi pe asta.