| MrsBrunetzyka a întrebat:

sunt clasa a 6 a si vreau sa ma fac profesoara de istorie. La ce liceu si ce facultate trebuie sa dau. Pe ce se bazeaza, si cu medie se poate intra pentru asta?
Nu stiu daca cont., eu sunt din Buzau.
Dirig. mi-a spus ca la Stiinte sociale, ce ar mai trebuie sa stiu?

Nu vreau sa primesc raspunsuri : " prof sa te zapaceasca toti ", vreau un raspuns concret care sa ma ajute.

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Mergi la liceul pedagogic,nu are sens sa vorbesc de medie pentru ca astea se schimba in timp, oricum sa o ai peste 7, 50 zic asa cu aproximatie