| DefneDD a întrebat:

Sunt clasa a 8a și vreau ca de la anul să merg la un liceu privat, dar părinții mei nu sunt de acord deși ei au banii pentru a-mi plătii studiile acolo. Vă rog ajutați-mă, cum să îi conving, ce să le spun.

Răspuns Câştigător
| Pandamicuț a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu ei, sa le oferi argumente avand in vedere de ce vrei sa mergi la acel liceu dupa care parintii tai vor decide. Poate ca spunandu.le de ce iti doresti sa urmezi acel liceu te vor intelege si te vor inscrie acolo. Dar, presupun ca ai note destul de bune avand in vedere ca vrei sa aplici la un liceu privat. Si acest lucru te.ar putea ajuta sa ii convingi. Cam atat am avut de spus, sper sa te fi ajutat, baftaaa happy.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai ce argumente sa gasesti... ca in liceele privat mai mult decat sa asculti besinile snoabe ale colegilor nu prea ai avantaje