| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a V-a, in ciclul primar am fost o eleva demna de lauda dar acum incep sa scartai. Geografia - una dintre materiile mele preferate, da ..am luat un 8 la oral si sa vad ce o sa iau la test ( luni ). Deci practic ..nu este buna situatia mea si nu imi place. Cea mai mica nota a mea e 6! Am un 6 -n oral la matematica, nu-mi vine sa cred, am luat un 9 la teza de la matematica iar acum un 6 I don't want to see deci. profesoara a crezut ca am copiat de nu am stiut la tabla dar in caiet da, a inceput sa-mi puna intrebari din materie facandu-ma sa ma simt total jignita.

Ce se intampla cu mine? Mai ales la matematica. P.S : o urasc!

Funda!

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Heii. Scumpo stai linistita.O sa iti fie mai greu sa te adaptezi stiu cum este, am trecut si eu prin asta. Esti dabea la inceput. Nu mai fii stresata, invata ca pana acum si fii foarte activa la ore ca profesorii sa te ia in ochii ca " copilul bun " din clasa. Nu mai fii ingrijorata. Mai avem un semestru deci mai ai timp sa iti indrepti notele. Apropo felicitari de 9 in teza la matematica. Nici eu nu suport mate. Dar am note bunicele. Eii bine aici nu vorbesc de mine. Vorbim de tine. O sa fie bine. Stai calma si bucurate de vacanta, dar sa nu " adormi " prea rau!batting eyelashes Nu o sa fie bine. Sper ca te-am facut sa zambesti un pic si sa devii optimista. Cam asta era scopul! Fundita?

8 răspunsuri:
| JollyLulu a răspuns:

Prin ceva de genul trec si eu.Clasa a 7a e mai ingrozitoare, regret sa te informez.Nici eu nu am gasit raspunsul la intrebare.Nu astepta, pentru ca nu rezolvi nimic.Incerca sa schimbi situatia, sa incerci din nou si din nou pana vei reusi, altfel risti sa ai probleme mai tarziu.Nu cred ca se intra la liceu pe ochi frumosi.Este dificil, dar trebuie sa fie bine, nu? Asa ca trezeste-te luni cu zambetul pe buze, scoate caietul de geografie si repeta logic, apoi mai si mai scoate niste divizori la matematica si totul va intra in normal, sper.Succes :*

| Wut a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel.whistling

| neutrino a răspuns:

Exista un inceput in toate.

| anonymous09 a răspuns:

La liceu o sa zici sarutmana pentru notele astea laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonymous09):

Ma faci sa ma simt mai bine. oarecum. Dar intr-un fel ma speri rolling on the floor.

| Strumpfi a răspuns:

Pentru inceput e perfect ca iti dai seama de faptul ca ai inceput cu note proste. Poate nu te mai concentrezi, sau poate ai probleme cu ascultatul la oral.incearca sa vorbesti cu parintii tai.:*

| Ame25 a răspuns:

E normal sa-ti fie greu sa treci de la o invatatoare la profesori multi si diferiti si batrani unii cu fixuri si opinii ciudate aste e toti avem asa ceva...invata si daca tu stii sigur ca stii bine si ca esti neindreptatita de profesor poti sa discuti cu parintii sa le explici

| GangstaGlock a răspuns:

Poate profesorii sunt corupti sau emotii.Eu sunt clasa a 8-a si mi se mai intampla.Incearca sa ai mai multa incredere in tine si nu te lasa, orice ar fi! Nu nota din catalog conteaza, ci cunostintele tale!