| anonim_4396 a întrebat:

sunt complexata de un lucru... k as avea nasul mare...nu este exagerat de mare insa nu imi place...sad cateodata cred ca nu am o relatie tocmai din faptul ca am nasul mare...crying nu stiu. vreau un sfat, cum sa fac sa nu ma mai simt ``cu vina pe caciula``!sad

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Daca nasul tau e mai mare, nu inseamna ca nu esti frumoasa. Uita-te in oglinda si incearca sa vezi ce ai frumos(facand abstractie de nas), nu poti sa spui ca nu ai o relatie doar pentru ca ai un nas care nu te multumeste.Incearca sa privesti dincolo de el si apreciaza frumusetea ochilor, a zambetului.Fiecare madular isi are rolul si farmecul lui.Fiecare a fost creat intr-un anumit fel-diferit, important este sa ne acceptam asa cum suntem si sa avem incredere in noi.

60 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Citeste pacala si popa laughing
sa nu te mai enervezi de acum in colo ca cine stie whistling
devildevil

xoxoooo, mary peace sign

Shin
| Shin a răspuns:

Hm... naspa treaba ce sa-ti spun... chestia asta cu complexul. Partea interesanta cu un complex pe care-l ai, e ca in cea mai mare parte, e doar in mintea ta asa de "mare, urat, disproportionat, etc." de obicei ceilalti nu sunt asa de afectati de el (exista si exceptii). Se poate ca odata in viata ta, 1-2 baietasi mai smecheri si mai glumeti, sa-ti fi spus in gluma una, doua, de "nanaul" tau (in gluma) si ti-e sa-ti fi ramas in mine. Cum se spune... orice minciuna are si un sambure de adevar. Stiu prin ce treci. te gandesti mereu cum se uita unu la tine mai mult timp, sau sa stai mereu cu capul intr-un anumit unghi ca sa nu-ti admire splendoarea, ca sa nu mai zic nimic de momentul cand e de facut poze happy Incearca sa intrebi persoanele de langa tine (dar care sti ca ti-ar spune adevarul chiar daca te doare) cum li se pare si ce parere au. Chiar daca e doar in mintea ta. un astfel de complex nu dispare cu una cu doua si te chinuie destul de mult. Spun ca te inteleg pentru ca si eu m-am nascut cu un "cioc de vultur" laughing. M-am chinuit ce m-am chinuit cu el, pana cand intr-o zi am zis 'ATAT!' si am inceput sa ma interesez cum pot scapa de acest lucru care ma apasa prea mult. 2 saptamani mai tarziu eram intr-o clinica facandu-mi o rinoplastie(si da, sunt baiat happy ). Nici nu a costat asa de mult... as fi dat si dublu sau chiar triplu pentru pacea mea sufleteasca. Mi-a facut un nas foarte frumos. Nu i-am cerut ceva anume, am rugat doctorul sa-mi faca un nas "normal", nici pe departe ceva "perfect". Nu aveam probleme cu fetele inainte... am facut-o doar pentru mine, pentru ca din pacate. traim intr-o societate care taxeaza astfel de imperfectiuni (rog cei care nu sunt de acord sa nu comenteze... sa vorbeasca doar aia care sunt in cunostinta de cauza si au trecut prin asa ceva), si din pacate... ca vrem sau nu vrem... ne intereseaza ce cred altii despre noi si cum suntem vazuti din exterior. Daca ai intrebari mai amanuntite, iti stau la dispozitie happy

| lucianldddddd a răspuns (pentru Shin):

Același lucru mi s-a intamplat și mie. Am făcut-o pentru liniștea mea interioară,nu pentru ca mi-ar fi zis alții. Nimeni nu mi-a zis niciodată, însă eu nu eram împăcat cu mine însumi, iar asta e cel mai important. Nu ma simteam ok in pielea mea, clar. Deci, asta e. Mi-am făcut-o. Acum tot răul înspre bine și chiar nu regret.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Pai nimeni nu este perfect
fiecare dintre noi avem cate un defect
iar tu daca ai nasul mare asta nu inseamna ca esti urata.
Fiecare femeie are calitatile ei si frumusetea ei nu iti mai face griji din cauza asta.winking

| want2bMajestic a răspuns:

Mai...chiar vreau sa stii ceva... egiptenii au nasul mare. si printre acestia s-a numarat si cleopatra...care se zice ca a fost una dintre cele mai frum femei din lume...deci.nu dispera. nu ai dc sa fi suparata...zambeste

| Sara a răspuns:

Hey. sigur nasul tau e direct proportional cu marimea fetei. lasa complexele... in cel mai rau cand esti mai maricica ( nu ti stiu varsta) poti face o operatie. chiar si cantareata cream si a modificat nasucul maricel, chiar daca ea nu a recunoscut, a dat vina pe o deviatie de sept. vezi. si ea e vedeta...

| greg a răspuns:

E o prostie...nasul e un mic detaliu, poate fi atragator, respingator nu vad de ce, dar NICIODATA nu va conta in creearea sau stabilirea unei relatii.

| cotzobel a răspuns:

Tu crezi ca omanenii pe care ii vezi zilnic trecand pe strada sunt perfectii? nimeni nu e perfect.incearca sa treci peste acest complex pentru ca nu rezolvi nimic cu asta...Cum poti sa zici ca nu ai o relatie din cauza nasului? uite. te in oglinda inainte de a iesi din casa, spune. ti cu voce tare ca esti frumoasa si fii pozitiva tot restul zilei.vei vedea cate priviri vei atrage asupra ta... daca vrei ca cineva sa te placa incepe prin a. ti place tie ceea ce vezi in oglinda.

| andi a răspuns:

Lasa ca e bine ai respiratia mai fina...glumeam... poti apela la un doctor estetician, dar toate costa pana si consultatiilewinking

| Barajag a răspuns:

Toti avem complexe, insa ar trebui sa nu mai gandim negativ in sensul ca cineva nu ne poate place pentru faptul cum aratam... oare nu conteaza sufletul omului sau neaparat cum aratam?

| Wtf9000 a răspuns:

Ahaahaahaha are nasul mare. laughing Trebuie sa fii tare urata... glumesc desigur. Stai linistita, nu trebuie sa fie asta o problema. Zi mersi ca nu e stramb, crede-ma ca e mai rau.

| Wtf9000 a răspuns:

Nu il bea, il ASPIRA! rolling on the floor

| alexam a răspuns:

Cu musca pe caciula! big grin
si eu am nasul mare, dar m-am obisnuit cu el, nu este exagerat de mare insa nu imi place... daca esti genul de om nemultumit, daca l-ai opera dupa o perioada ai mai vrea sa il schimbi, vezi sa nu te transformi in Michael Jackson. Am mai scris undeva ceva despre asta: mama mi-a zis ca oamenii sunt perfect proportionati ( in afara cazurilor de malformatii sau handicap, bineinteles ), si sunt convinsa ca are dreptate! happy Esti frumoasa! tongue

| J7anine a răspuns:

Cred ca un machiaj adecvat te poate ajuta un picwinking

| crookedsight a răspuns:

Subscriu la ce a scris Clau7878. Şi mie îmi plac fetele cu nas mare. Trebuie să cauţi să ai un stil vestimentar/machiaj/etc. care să te facă să te simţi comodă şi să transformi asta într-un avantaj. Faptul că eşti complexată se vede şi cred că asta ar fi motivul insuccesului în relaţii. Dacă ai un complex nu te lupta direct cu el, e mai uşor şi mai eficient să ştii că ai rezolvat celelalte aspecte si vei avea o încredere de sine care te va face dezirabilă. Ş să nu uiţi că totţi avem complexe, dar căutăm lucruri cu care să ne mândrim şi să fim siguri pe noi. Personalitatea primează, nu nasulwinking
Baftă

| Inna16 a răspuns:

Stai linistita. nu esti singura, eu am avut o relatie cu un coleg de o luna si ceva, si de cand s`o despartit de mine tot zice " ce nas mare ai, ce urat ii " sau le zice altora despre mine acelasi lucru.
De parca eu as fi avut vreo vina, de parca eu as fi vrut sa ma nasc asa, oh go on e bine ca de tine nu isi bat joc, din clasa mea nu ma pot intelege cu nimeni big grin

| SexyChick a răspuns:

Nu ai o relatie pentru ca nu ai incerdere in tine

| proffessor a răspuns:

Draga mea, stiu exact prin ce trecisad La fel sunt si eu... Sa stii ca uneori, cei frumosi spun,, Ei, frumusetea nu conteaza". Clar, ei nu stiu prin ce trec cei mai putin frumosi si/sau complexatistraight face dar stiu sa-i faca sa se simta prostsad Un mic sfat: Daca ceva nu-ti place, schimba! Va fi mult mai bine decat sa suferi mereu si sa fii intr-o stare de acedie continua! O viata frumoasa sa ai si nu uita: Esti unica in felul tau:* big hug

| sweetydeea a răspuns:

Stiu si eu am nasu` mare:@saddhoamne.stau noaptea si ma gandesc dc si asta este, este o mostenire si de mine rad unii, dar oricum ma gand ca voi fi maresi voi face operatielove struckorikm eu am multi prieteni si m`au acceptat asawinking:*. sper sa treci bine peste asta:*pop:*

| maya_1276 a răspuns:

Am ajuns la o concluzie la care ar trebui sa ajungi si tu..."CINE TE PLACE, TE PLACE ASA CUM ESTI''

| yuly_6695 a răspuns:

POARTATE NATURAL, NU TREBUIE SA FII COMPLEXATA DE LOC.
CINE TE PLACE, TE PLACE.
NU EXTERIORIUL CONTEAZA, CI INTERIORUL FIECARUIA DINTRE NOI.
EXTERIORUL CU TRECEREA ANILOR APUNE PE CAND INTERIORUL ( SUFLETUL ) RAMANE ACELASI.
ITI UREZ SUCCES.

| yael a răspuns:

Si eu am nasu f mare...imi trece de nivelul urechilor, e cocosat, aplecat... da e al meu happy si nu m as opera ...decat sa mi cada dupa aia cand mi e lumea mai draga, ca lui michael

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi plac fetele cu nas mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu e perfect, fiecare dintre noi avem niste lucruri la noi pe care le "detestam" dar trebuie sa iti scoti in evidenta punctele forte si intr-adevar se mai poate remedia prin machiaj si coafura. Dar nu te mai complexa atat...gaseste pe cineva care te iubeste asa cum esti si pe care tu il vei iubi cu tot cu defectele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nasul mare inseamna o personalitate puternica. Uita-te la barbara streisand! Nu-i adorabila?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum bei ceai? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

GRiM rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm...sa-ti spun ceva! Sant sigura ca nasul tau se incadreaza perfect cu fata! "natura" are grija sa respecte proportiile. Sincer, nu trebuie sa te simti complexata. Daca ti-ai face o operatie pentru un nas carn si mic, ai arata oribil, nu se va potrivi cu fata. Crede-ma, natura nu greseste! Esti frumoasa cu nasul pe care il ai. Stii ceva? Imi vine sa rad...am avut ani de zile complexe si eu din cauza nasului. Nu stateam sa fiu vazuta din profil. Sufeream cumplit cand nu puteam sa ma pozitionez in asa fel incat NIMENI sa nu ma vada din profil. Pana intr-o zi cand, Fat Frumos (omul meu drag) mi-a spus ca am nasul Cleopatrei si seaman cu o egipteanca frumoasa. EL, asa ma vedea, frumoasa si cu un nas frumos. Cel mai mult ii placea cand ne intalneam, sa imi sarute varful nasului. Atunci abia m-am linistit si mi-am spus ca daca un singur om din lume ma vede frumoasa cu nasul meu, imi ajunge. Restul omenirii, nu conteaza. Deci, fii linistita, nasul tau este exact asa cum se potriveste fetei tale si Fat Frumos ...va veni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru GRiM si bro...lsati`o mai moale.nu enevoie de sfaturi de genul asta...sau de mistouri...crede-ma k esti mai urat decat fata asta...] sa stii ca esti frumoasa in felul tau:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg perfect pentru. ca si eu ma confrunt cu problema asta...insa la mine este mai ciudat...pentru. ca din cauza unei persoane care mi-a sezizat acest lucru am devenit obsedata...insa incerc sa-mi pun in evidenta celelalte calitati... ochi frumosi, buze frumoase...parul ...si tu ar trebui sa faci acelasi lucru...vei vedea ca acest complex va deveni insezizabil pe langa frumusetea tawinking...si sunt sigura ca nu este chiar asa rau precum descrii tu pentru ca totul este in mintea ta...eu am avut niste discutii deschise cu alte persoane si am ramas uimita cand acestea mi-au spus ca ele nu observasera ceva in neregula cu nasul meu si ca este normal si direct proportional cu chipul meu... o mica gluma facuta pe seama unei persoane in legatura cu felul cum arata poate deveni un chin pentru persoana respectivawinking... tu esti frumoasa asa cum esti...gandeste-te ca ai calitati mult mai importante pentru. aspectul tau fizic fata de acest mic amanunt...:*