| ChevyNova a întrebat:

Buna,sunt confuz,plac foarte tare o fata din scoala mea, ambii a 8a,in realitate nu prea imi ofera atentie,ne zambim,vorbim, dar mereu eu merg la ea ...pe facebook vorbesc cu ea zilnic,ea incepe mai intotdeauna discutia pentru ca nu vreau sa par din ala obsedat,e ciudat,eu am oferit semne clare ca o plac si am batut un apropo odata de care s-a prins.Oare asteapta sa ii zic ca o plac foarte mult si toate astea? sau doar "se joaca" sau ma vrea doar ca prieten? nu a zis niciodata ca m-ar placea sau nu,nu vreau raspunsuri gen "spune-i,ce ai de pierdut?" va rog... orice parere este bine primita, cel mai bun raspuns -Funda!

Răspuns Câştigător
| AkaneHanda a răspuns:

Ca fata, probabil este mai timida. Majoritatea fetelor, chiar daca baietii le bat apropouri concrete ca le plac, ele tot nu sunt sigure de asta, se gandesc doar la
"poate e doar dragut cu mine". Cel mai bine este sa te duci la ea si sa ii spui direct ca o placi si ca vrei o relatie cu ea, astfel ea va fi 100% sigura ca o placi cu adevarat. Ai spus ca ea incepe conversatia pe facebook, asta inseamna ca si ea are sentimente pentru tine si ii face placere sa conversati. Mult noroc!

1 răspuns:
| Petre_Razvan_1994 a răspuns:

Fa ce iti spune inima! Sa nu ai regrete niciodata! In loc sa stai sa suferi au sa regreti mai bine incerci sa fcai ceva sa remediezi situatia

P.S. NU este cazul intrebarii tale dar este un sfat de vitor