| crisuuu_7907 a întrebat:

Buna sunt cristiana si am 17 ani.acum un an am cunoscut un baiat si m-am indragostit de el.am fost impreuna pana acum o saptamana...cand m-a parasit pentru alta, problema este alta ca sunt gravida cu el in 3 luni si nu stiu ce sa fac, sunt disperata pana acum o saptamana si l dorea iar acum vrea sa fac avort desi a tecut destul de mult timp si nu pot sa fac asta. Ce sa fac? il vreau inapoi nu pot sta fara el mi e greu mai ales acum.

Răspuns Câştigător
| roxy_1560 a răspuns:

Din moment ce a ales sa te lase balta si sa plece cu alata ii clar ca el nu merita suferinta si lacrimile tale. si cu atat mai mult ca fuge de responsabilitati trebuia sa fie langa tine daca ai ramas insarcinata nu merita nimic baiatu ala asa ca cel mai bine ii sa fi indiferenta si sa incerci sa-l uiti cu totu ca e greu dar nu are rost sa suferi dupa el pentru ca nu merita! ai grija de tine! sfatul meu e sa te gandesti cat ai suferit dupa el si cred ca o sa-ti dai seama ca nu merita sa mai plangi! te pup si ia cea mai buna decizie!

3 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Nu te consulta cu parintiii te ar omori de vie. Cel mai bine du-te la psiholog mai bine dai 70 lei decat sa faci avort! poti sa te razbuni pe acea fata sau sa vorbesti ca acel baiat si sa ii spui ca este vorba de un copil la mijloc sau poti vorbi cu acea fata sa o faci sa inteleaga ca este vorba de un copil nu de o punga care o arunci! asa te duci si la biserica sa te ajuti Iisus. Succes, daca vei avea parte de un copil sa nil arati si noua peste cateva luni. Hristos a inviat!

| dany3la a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa faci avort, chiar daca inseamna sati lasi balta scoala.
Vezi ce se poate intampla daca faci sex inainte de nunta! Nu te invinovatesc dar ar fi trebuit sa va protejati.
Vorbeste cu parintii tai, si dace chiar este nevoie sa te duca la un psiholog.Nu ti-o spun din rautate dar daca faci avort, mai tarziu o sa-ti para rau.Acel copilas ca va veni nu are nici o vina. Vina o au parintii lui care nu s-au protejat.

| GabrielaBoss a răspuns:

CONSULTATE CU PARINTII. cred ca ei stiu cel mai bine ce trebuie facut.