| GabriellaGabby a întrebat:

Hei...
Am cunoscut un baiat acum ceva timp si weekend-ul asta ne-am intalnit afara impreuna cu cativa prieteni.Ne-am plimbat prin parc, a fost totul ok iar cand a plecat m-a pupat (pe obraz nu a fost un sarut) si ...cred ca m-am indragostit laughing. Nu vreau sa par disperata dar as vrea sa ma aproprii mai mult de el, sa fim prieteni buni insa nu stiu cum sa 'actionez' caci nu prea as vrea sa fac eu primul pas big grin laughing. Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ce ce ce? pe obraz? si deja te-ai indragostit?
Ba esti disperata.
Si cica, "m-am indragostit...dar as vrea sa ma aproprii mai mult de el, sa fim prieteni buni".
SERIOS?!
Da-le Doamne minte!

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru madyddd):

Exista vreun etalon dupa care sa ne ghidam cu sentimentele? Gen dupa 7 intalniri sa ne indragostim?
Oricum ea s-a referit mai mult ca la o indragosteala decat dragoste, iubire.

Nu pari disperata deloc, e ceva normal sa-ti doresti mai mult daca te-ai simtit bine in preajma lui.
Teoretic ar trebui sa vina el zilele astea cu propunerea sa va intalniti iarasi.

| trixiiie a răspuns (pentru madyddd):

TPU nu a fost făcut să vină o persoană ca tine și să critice o altă persoană pentru că s-a îndrăgostit. Nu e deloc disperată, absolut deloc.
Mie mi s-a întâmplat să mă îndrăgostesc într-o singură seară de un băiat și sunt și acum cu el. Ce-i rău în asta?

| madyddd a răspuns (pentru trixiiie):

Hei tu señorita, relaxeaza-teeee!
Serios, un ceai de musetel vrei?!

| trixiiie a răspuns (pentru madyddd):

Nu, mersi frumos. Sunt relaxaată, nu eu sunt aia răutăcioasă. (de fapt, nu în cazul ăsta am fost eu aia răutăcioasă). Nu-ți imagina că ți-am zis-o în nume de rău.

| adriang95 a răspuns:

Vorbește cu el... Dă-i de înțeles subtil că îți place de el și vezi ce face. Dacă vrea, vrea, dacă nu, next

| ZambetDeGheata a răspuns:

Cred ca nici nu trebuie sa faci mare lucru din moment ce e clar ca tipu te place