| Virginia_7631 a întrebat:

Pe 04 decembrie 2011 eu si iubitul meu avem 2 ani de cind suntem impreuna.Ambii am trecut prin multe.Am 17 ani jumate iar el in decembrie va avea 20.Studiez la liceu clasa a 11-a, iar el acum merge in anul doi la facultate.Rominia/Iasi.Eu pe cind in Moldova/Orasul Singerei. El originar din Moldova/Floresti, unde si neam cunoscut.Ne intelegem foarte bine si ne iubim enorm de mult, insa distanta ce ne desparte devine insuportabila. Avem dorinta de a locui impreuna, ceea ce el vrea foarte mult.Insa imi cunosc parintii si nu ar fi de acord cu asta acum.Nu stiu ce pot sa fac? Am obosit sa pling. Ajutati-ma va rog mult! Nu am cu cine sa vorbesc deschis pe aceasta tema si am hotarit sa apelez aici.Mersi anticipat.

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Termina scoala si vedeti voi pe urma

| maryana5 a răspuns:

Scoala e cea mai importanta pentru ambii dintre voi. Un baiat la 20 de ani nu stie ce vrea: azi una, maine alta. Macar tu sa fii cea cu capul pe umeri!
Desi distanta este mare asta nu este un motiv sa va mutati impreuna. Poti insa sa-l vizitezi. Ti-as sugera sa-l inviti sa stea la tine o perioada si viceversa, timp in care si parintii il vor cunoaste mai bine.
Nu lua decizii pripite. Lasa timpul sa hotarasca pentru amandoi, caci inca sunteti prea tineri.

Bafta!

| Virginia_7631 explică:

Mersi mult "maryana5 ".