| kikamikaxd a întrebat:

Sunt cu un baiat de 5 luni si il iubesc nespus. Dar mereu ma comport urat cu el[asa ma comport cu toti baietii]. Vorbesc cu dracu' etc. Si el mereu m-a iertat, m-a invatat o gramada de lucruri ca e mai mare cu 3 ani jumate. Deci eu il iubesc din toata inima si mi-a zis ca i-am demonstrat de multe ori, dar o data pe saptamana am niste porniri si urlu si vorbesc aiurea si il supar rau de tot.Nu stiu cum sa fac sa ma schimb, sunt rautacioasa rau! Ce pot face? crying funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt tocmai inversul tau, nu prea vorbesc, sunt timida rau.
Pai incearca sa te opresti, gandeste-te la el cat de frumos se comporta cu tine, cat de iertator e, si poate o nu o sa mai ai aceste "porniri".
Daca nu functioneaza, gandeste-te la ceva rau, daca o sa vorbesti asa poate relatia se va termina, Doamne ferste, ca el se va infuria atat de tare si va pleca.
In schimb, daca e un baiat calm, linistit, bun la suflet, iti va spune, ''OK, vad ca esti nervoasa, eu te las, merg acasa, sau altceva"
Totusi incearca sa nu-i vorbesti atat de urat, pentru ca unele cuvinte dor.S
Succes!