| cristinutza_8053 a întrebat:

Buna sunt cu un baiat de o luna si ne intalnim cam rar cand il sun imi spune ca nu poate vb,, sunt cu baietii,, credeti ca asta e un motiv sa ii dau papucii ...si mai e ceva cand il intreaba cineva daca este cu mine neaga (chiar daca aceea persoana stie)oare il stresez sunandu-l cand ne vedem pe strada nu ne bagam in seama ca sa fac vreau sa ii dau papucii ca sa ii zic?

6 răspunsuri:
| Lyss . a răspuns:

Din ce spui tu inteleg fie ca ii e rusine cu tine, fie ca si-a calcat pe orgoliu sa fie cu tine. Si asta nu e deloc bine. Daca neaga ca este cu tine, atunci nu e de tine. Nu va bagati in seama cand va intalniti pe strada? Atunci e grav. Incearca sa-i spui tu "buna" si urmareste-i reactia. Daca a fost una buna, continuati sa va salutati. Daca a fost una "proasta".
Daca intr-adevar ar tine la tine, nu ar face asta. S-ar gandi de doua ori inainte de a spune ceva si s-ar gandi si la cum te simti tu. Nu spun neaparat ca nu tine la tine. Dar lasa-l o perioada. Nu-l mai suna, nu-l mai intreba daca iesiti, pentru ca nu poate veni totul de la tine. Daca intr-adevar te merita si tine la tine, va incerca sa refaca relatia.
Eu zic ca cel mai bine ar fi sa-l lasi pe el sa te caute. Daca nu o face, il chemi tu afara si-i spui face to face situatia. Nu face greseala de a-i spune asta pe mess. Nu e deloc placut.
Bafta!

| ßέßέ a răspuns:

In primul rand asta nu se prea poate numi "relatie". Zice ca nu e cu tine si nici nu va bagati in seama pe strada? Pff. Ti se pare ok? Vorbeste cu el si spune`i ca nu iti convine asa si ar trebui sa faceti niste schimbari in aceasta.happy

| Dipsy a răspuns:

Lasa-l o perioada. Ignora'l si tu, fa'l sa se simta oarecum neglijat. Nu-l mai suna, si va veni tot el la tine.winking

| HeyScandura a răspuns:

Cunosc genul asta de relatiehappy
Si eu sunt cu un tip de 3-4 luni si la inceput a fost ca la tine. Spunea tuturor ca nu e cu mine ca suntem doar amici. apoi un prieten care stia ca sutem impreuna a zis la toti prietenii nostri si apoi a recunoscut si ne-am apropiat mai mult.acum iesim in fiecare zi si ma enerva si pe mine situatia si am zis ca poate se schimba ceva si acum e totul super ok:X parerea mea e sa ii spui ce te deranjeaza si sa mai astepti putin ca poate isi da seama ca greseste. daca o tine tot asa nu ai de ce sa mai stai cu el.pana la urma nu e ultimul baiat din lumetongue

| anca_1934 a răspuns:

In primul rand trebuie sa faceti "oficiala" relatia voastra, iar cand il suni poate se simnte jenat sa vorbeasca "deschis" cu tine in prezenta prietenilor...parerea mea sincera daca neaga relatia nu mai sta cu el trateaza cu indiferenta ignor total cel mai bun (o sa il doara)si daca tine la tine se intoarce

| cristinutza_8053 explică:

Si mai e ceva...mama nu stie de relatia asta