| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt dependenta de droguri parinti nu stiu de asta mie imi pare foarte rau ca am facut treaba asta si ma gandesc poate parinti ma vor ajuta dar mi-e frica ca mama are probleme cu inima iar tata se va supara foarte rau nu stiu ce sa fac voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| justifyme a răspuns:

Sunt medicamente speciale pentru a renunta la droguri la farmacie ( pentru a nu agrava starea de sanatate a mamei tale a-i putea sa nu le spui ), dar pur si simplu lasa-te de droguri!

| claustrofob a răspuns:

Daca nu ai suficient curaj sa apelezi la parintii tai incearca sa vorbesti cu altcineva mai apropiat tie, dar cineva de mare incredere...Iti trebuie multa vointa sa renunti la ce ai inceput sa faci.E o "boala" grea care nu face altceva decat sa te distruga cu siguranta.Nu mai sta pe ganduri si apeleaza la cineva.Primul pas l-ai facut prin simplul fapt ca ai scris aceasta intrebare aicihappy

| summerparadise a răspuns:

Roaga pe cineva mai mare sau un psihologhappy

| AlyAleksandra a răspuns:

Orice ar fi TREBUIE sa le spui! E sanatatea ta in joc! Se vor supara pe tine dar vor reusi sa gaseasca o solutie si te vor ajuta!