| Diana_8488 a întrebat:

Sunt din Bucuresti si anul acesa trec clasa a8a si as vrea sa ma hotarasc la ce liceu sa ma duc. Vreau sa spun ca am 10 pe linie iar la testele nationale pe care o sa le dau banuiesc ca o sa iau note in jur de 6-9! Mentionez ca urasc matematica, sportul, franceza si desenul. Imi plac romana biologia chimia fizica si geografia...la restul ma descurc. Nu stiu la ce liceu sa ma duc. Imi puteti da o lista de licee la care as putea sa intru si in care sa se fara mule ore de romana si biologie. Multumesc

2 răspunsuri:
| OFetitsaRoz a răspuns:

Iubita mea...uh nu o sa mai dai testul acela pisa (evaluarea nationala) uh o sa dai admitere la liceu.Eu am dat evaluarea nationala anul acesta si am avut noroc cu media 5-8 dar la voi nu o sa mai ia in considerare si clasele 5-8.Cat iei la admitere cu nota aia intri.uh iti poti alege orice liceu.iti plac aceleasi materii ca si mie.Eu mi-am ales profilul turism deoarece fac toate orele...nuh din punctul meu de vedere este bine acum depinde de uh Bafta!

| Killaritza a răspuns:

Sincer si eu as vrea acelasi lucru dar u ai 10 pe liniehappyeu am 9...deci chiar nu stiu...eu vreau un liceu usor dar sa imi placa de unde esti? da-mi add poate mai vorbim funny_mara53