| Raluca_1450 a întrebat:

Va rog ajutati`maaapuppy dog eyes3. Cum as putea sa ma inalt straight face? dati`mi multe idei si sfaturi. Am 1, 47 si am 15 ani. Sunt disperata straight face. Vreau sa cresc pana la 1.60 macar straight face, sau destul de aproape... Dau funda si vot >big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LittleBig a răspuns:

Eu am 1.87 si am 14 ani, m-am inaltat doar dupa ce am inceput sa fac sport si pot garanta ca daca faci exercitii in fiecare dimineata cel putin 15 minute sau te apuci serios de un sport te vei inalta cel putin pana la 1.65

7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Vrei sa te inalti? Ridica-te pe varfuri! Sau ai rabdare, ca pana la vreo 20 de ani o sa tot cresti in inaltime. O sa ajungi lejer la 1, 70. Ba chiar bsi mai mult daca faci putin sport. Bafta!

| feraryyy78 a răspuns:

Te inalti natural, nu cu exercitii sau d-astea.Fa sport pentru ca te dezvolta.

| Skynettt a răspuns:

Depinde ce inaltime au parintii tai daca si ei sunt mici nu ai cum sa fi tu mai mare, dar daca sunt inalti asteapta si o sa cresti fiecare are metabolismul luiwinking

| Alberto97 a răspuns:

In primul rand nu mai folosi emoticoane si in al doilea rand ai putea baschet sau in cel mai rau caz o sa cresti dupa 16 ani ca fost mea iubita

| ribak a răspuns:

big grin si eu eram disperat nu stiam ce sa fac eu cresteam prea mare 1, 83 la 14 ani dar nu trebuie sa te ingrijorezi fiecare suntem de Dumnezeu in felul nostru, totusi incearca sa joci baschet sa faci sport poate te ajuta.

| AnonimmANNONIMM a răspuns:

Depinde ce inaltime au si parinti tai dar du-te la Baschet.big grin

| Oprea_Vasi_1997 a răspuns:

Sportul este singura rezolvare.nu incerca cu alte prosti