| DeepInDarkness a întrebat:

Sunt fata si am 16 ani. Nu am avut niciodata un iubit, nu am sarutat pe nimeni si nici nu m-am indragostit.
Sunt o persoana selectiva si de multe ori ignor baietii care ma baga in seama sau le vorbesc cu dezinteres.
Ideea e ca sunt timida si nu stiu cum sa procedez si sa vorbesc cu baietii (restul in afara de prieteni). Chiar vreau sa am si eu pe cineva langa mine cu care sa am o relatie deschisa si lejera, sa vorbim despre orice, sa radem si sa glumim fara sa ne supere glumele si ironiile. Ma simt un pic aiurea ca postez asta aici, ma rog, vreau sa zic ca nu sunt urata (chiar deloc, inca lucrez la modestielaughing ) si sunt destul de dificila si greu de intes si e greu sa gasesti o persoana care sa fie perfecta pentru tine. Am nevoie de niste sfaturi, cum sa incep cu pasi mici sa cladesc o relatie frumoasa (cand va venii timpul, vreau sa stiu ce faceti voi, cum procedati, adica sa nu fie totul awkward, sa para ca stiu si eu cum e intr-o relatie)?

6 răspunsuri:
| OchiiCaprui a răspuns:

Daca iti place de un baiat si esti timida, mai bine vorbeste cu el pe mess/facebook, acolo ai mai mult curaj.

| DeepInDarkness explică (pentru OchiiCaprui):

Nu cred ca o relatie ar trebui sa inceapa pe mess sau fb. E mai ok face to face

| ViataFaraSuflet a răspuns:

Salut da-mi accept la friend request si am sa te ajut cu cateva sfaturi care nu am rabdare sa le scriu aici. PS: si eu am tot 16 ani si sunt baiatwinking

| ViataFaraSuflet a răspuns:

Eu nu ma gandeam de loc la o relatie pentru ca abia am recut foarte greu peste una... daca mai ai cv nelamuriri poti sa ma intrebi( si eu sunt genul baiatului timid deci o sa avem ce VB). Sper ca ai inteleswinking

| ViataFaraSuflet a răspuns:

Scz....credeam ca ultima parte era pentru mine happy