| ifjusrhgruisgrurrr a întrebat:

Buna sunt fata si vreau sa ma apuc de kickbox zilele astea. Am 16 ani. E ceva anormal la fete sa faca kickbox? Adica la sala o sa fie doar baieti mai mereu sa rada de mine sau lucruri de genul? Si e greu, ce o sa fac mai exact la inceput? Dati-mi cat mai multe detalii despre kickbox (avand in vedere ca sunt fata). Funda+vot :*

Răspuns Câştigător
| Robert1999999 a răspuns:

Tu glumesti, cum sa rada baietii de tine, dimptriva o sa se gandeasca ca ai tupeu sa incerci un astfel de sport, alte fete nici nu au tupeu sa se gandeasca la kickbox, crede-ma sunt baiat si te admir pentru curajul tau, deci fara rusine, dimpotriva fi mandra de tine, ca ai tupeu sa practici acest sport, pai la inceput vei incepe cu niste antrenamente simple, prima data, antrenorul ati v-a masura rezistenta, si pe baza rezistentei, ati va face un antrenament de incepatori, iar pe urma v-ei avansa.
Antrenamentul v-a consta in felul urmator: Box – Kickboxing –Autoaparare
Rezistenta
Cardio
Forta
Tehnica de lupta
Cresterea masei musculare
Densitate musculara
Tonifiere si densitate musculara.

Ati spun din propia Experienta, si eu sunt la KickBox, practic de 2 ani, si ami place, este sportul meu preferat.(eu al consider sport, pentru ca fac multa miscare laughing )

Noapte Buna.

| ifjusrhgruisgrurrr explică (pentru Robert1999999):

Haha multumesc chiar m-ai ajutat mult, succes in continuare. Funda :*

1 răspuns: