| Belly a întrebat:

Buna sunt foarte nedumerita cu prvire la alegerea liceului si la profil ce sa aleg intre Petru Rares si Stefan cel mare Suceava adica care ar fi diferenta intre ele? si dintre profilurile bio-chimie si mate-info nu stiu care va spun ca sunt foarte buna la chimie dar u stiu nimica la bio si cu matematica stau la fel de bine dar nformatica stiu numai chetiile aste de baza laughing)) Va rog indrumati-ma ce sa aleg?

2 răspunsuri:
| Doar1îngeR a răspuns:

Diferenta este ca la Petru te streseaza profesorii doar la materiile importante pentru profil, iar la Stefan ti-ar da teme si la sport daca ar putea. Daca vrei sa nu imbatranesti inainte de vreme...eu te sfatuiesc Petru - Stiinte ale naturii (Bio-Chimie).

| Belly explică (pentru Doar1îngeR):

Auzi pai m-as duce la bi-chimie da habar n-am biologie asta-i problema oare pot sa invat acolo laughing cate ore de bio si cate ore de chimie se fac pe saptamana?