| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Sunt foarte speriata, si nu stiu cum as putea sa ma calmez, maine imi aduce teza la matematica si cred ca o sa fac infarct in banca deoarece nu am facut nimic la teza, cum as putea sa ma calmez ca simt ca mor!
Multumesc

3 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Pai in primul rand nu te mai gandii la ea, spune-le parintilor tai ca o sa iei nota mica ca ei sa se astepte la acest lucru. Incerca sa iei note bune la urmatoarele teste sau teze daca nu vrei sa ramai repetenta. Crede-ma e muult mai bine asa! Funda?

| Crystyna_4209 a răspuns:

Pai foarte simplu.nu ai de ce sa te complici atat.nota pe care o sa o iei o sa arate cat de mult poti. iar daca o sa iei o nota mica gandeste-te ca intr-un fel ai aflat cat poti si atunci o sa-ti dai seama ca trebuie sa te pui cu burta pe carte:*. si oricum gandeste-te ca e doar o nota.pentru o nota nu trebuie sa mori acum. o sa o repari tu cumva.si sa nu uit.si eu am luat 5 in teza la engleza chiar daca sunt la engleza intensiv si sincer nu am niciun stres rezolv eu cumva.macar mi-am dat seama ca totusi am probleme mari la gramatica pentru ca in asta a constat toata teza. P. S:nu ai de ce sa iti faci griji.totul va fi bine iar o nota mica o poti indrepta cu una marebig grin

| iliexxx a răspuns:

De acord dar totusi daca nu-ti place sau nu poti. sa inveti alta data COPIE sfatu meuwinking