| AliceAll a întrebat:

Bună, sunt fumătoare de 2 ani iar mama a aflat ca fumez acum 3 luni şi desigur că nu mă lasă, şi normal, dar eu nu m-am lasat şi nici nu voi face asta prea curând. Câteodată mă pune să suflu şi îşi dă seama că am fumat şi mă ceartă...ce pot sa fac sa nu mai am miros/gust de ţigară în gură?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce sa faci... miros mai scarbos si pertinent decat fumul de tigara nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai simpla metoda sa nu mai mirosi: lasi naibii tigarile ca-s doar un moft stupid de adolescenta.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ce hotarata esti, fumezi de la 13 ani si ai dai bataie in continuare, la sanatatea ta nu te gandesti?

| Ax3LdeV a răspuns:

Eu cand eram in pozitia ta luam guma mentolata tare si nu isi dadea seama

| alinaiuliana89 a răspuns:

Haha scuze ca ma amuz m-am aflat exact in aceiasi situatie timp de ani de zile, deci mancam numa ceapa si usturoi ca ma punea sa suflu ea fiind nefumatoare si tot asa certuri si etc, singura chestie recunoaste ca fumezi si ca o sa te lasi cand vrei tu nu cand spune ea, nu o lasa sa te mai controleze nu esti copil mic, si fa-o sa accepte repeta-i asta ca faci ce vrei tu. Pana la urma se va obisnui cu ideea la a mea i-a trebuit mult timp, si chiar daca nu fumez in casa sau asa, tot mai comenteaza asa sunt mamele n-ai ce=i face

| JonyCraete78 a răspuns:

Poate toti am trecut prin ce treci tu. cred ca fiecare la randu lui are o Poveste sau o telenuvela pe chestia. asta. Ideia este ca mama ta iti vrea binele. dar indiferent ce ar spune. tu faci ca tine. timpul le va rezolva pe toate. Nu esti tu de vina! direct de chestia asta... Bafta mare. Intreaba pe mama sau tata tau cand erau de varsta ta cum erau?! ))

| LittleGirl96 a răspuns:

Pai eu inainte sa afle ai mei, luam guma Orbit si umblam cu o esenta de parfum dupa mine si ma dadeam pe haine dar mai ales pe mana ca ramane mirosul :*.