| Ofiintă a întrebat:

Buna,
Sunt in anul 1 la facultatea de drept din cadrul Universitatii de drept din Timisoara si as dori sa ma transfer din anul 2 la facultatea de drept din Cluj Napoca UBB. Am auzit anumite pareri conform carora cei din cluj nu recunosc facultatea din Timisoara.
Ambele facultati fac parte din hexagonul facultatiilor de drept anume cele mai prestigioase din tara, insa nu stiu daca este posibil transferul.
Daca aveti vreo idee sau ati trecut printr-o situatie asemanatoare va rog sa ma lamuriti.

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Facultatea de drept de la Cluj e mult mai prestigioasa. Suna la secretariat acolo! Nu vad de ce sa nu accepte transferul chiar daca cea de la Timisoara este mai noua. Nu e legal asa ceva.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cred ca de cand ai postat intrebarea si ai asteptat sa iti raspunda cineva sunai de 10 ori cel putin la secretariatul facultatii din Cj si aflai toate detaliile. Hai la Bucuresti la Universitatea din Bucuresti daca o vrei pe cea mai buna din tara. Suna la secretariatul facultatii care te intereseaza. Bafta

| Ofiintă explică (pentru GdX):

Am considerat ca cei de la secretariat au alte lucruri mai importante de facut decat sa ma instruiasca pe mine. Aleg Cluj si datorita faptului ca sunt din Baia Mare, astfel distanta se rezuma la 2 ore. happy Insa, multumesc pentru sfat.