| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 10a iar in semestrul al 2lea am vrut să mă transfer la alt liceu, buun până aici. Am depus cererea de transfer la liceul respectiv, s-a acceptat dar directoarea mea nu a vrut sa-l aprobe. A vorbit si cu mama, diriga mi-a zis ca sunt doar niste "mofturi" etc. Directoarea mi-a spus că se va face o sedinta si voi afla dupa, pe dracu` nu mi-a aprobat nimic. Toti profesorii imi ziceau sa nu plec si toti vorbeau in locul meu ca as avea alte motive nejustificate. Dacă vreau sa ma transfer cica se poate la vara dar sunt sigura ca mi-a facut asta doar ca sa-mi iau gandul...
Dar nu ma las! Vreau sa depun iar o cerere de transfer si cum sa fac de data aceasta sa primesc aprobare de la directoare? Mi-a fost f greu să iau această decizie atunci dar acum cand trec a11a? Dacă intram din clasa asta era mult mai bine cu acomodarea... o parere?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum esti minora si deciziile le iau parintii tai in locul tau, probabil ca ei sunt cei care nu au vrut transferul si de aici, refuzul directoarei.

| Roxxana2001 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu chiar. Părinții mei sunt de acord dar nu stiu cum sa fac să-mi accepte directoarea transferul...

| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai au cerut transferul si directoarea a refuzat, trebuie sa existe un motiv clar si scris, al refuzului.
Care este?

| Roxxana2001 a răspuns (pentru Violleta2022):

Paii... sunt văzută bine in liceu, profesorii nu vor sa ma piardă, mereu ma implic in activitati si am terminat cu o medie frumușică etc...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roxxana2001):

Tot nu are importanta ca esti vazuta sau nevazuta. important este ca mama ta sau tatal tau, nu au cerut transferul, ca alfel scoala nu are de ce sa ti-l refuze.
Probabil ca parintii tai se fac intentionat ca nu stiu nimic, dar eu vin si intreb: cine a facut cererea de tarnsfer?
Ai vazut-o cu ochii tai?

| Andreeush a răspuns:

Directoarea nu te poate obliga să rămâi în școală dacă nu vrei, încearcă să vorbești cu mama ta despre transfer.