| Cristian_Titel_2001 a întrebat:

Sunt in clasa IX si nu am intrat la liceul dorit (un liceu de arte) si la liceul unde am intrat am probleme de indaptibilitate si vreau sa ma transfer, am fost si la pshiholog am primit si un act iar dupa aceea am depus o cerere de transfer la liceul de arta, s-a tinut o comisie si am fost admis, directoarea de acolo a spus ca mai sunt de facut mici detalii, iar de luni sa vin la liceu(de arta). Iar am fost la liceu si am cerut aprobarea, iar directoarea nervoasa nu a vrut sa aprobe, nici nu s-a uitat in dosar. Si dupaceea mi-a spus secretarea ca era intr-o pasa proasta... vedem luni... Ce sa fac? ( ce sa fac sa o conving pe directoare)? FUNDA MARE!

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Du-te frate unde simti tu ca este locul tau. Nu are voie directoarea sa iti refuze dosarul daca ai fost acceptat in partea cealalta. Du-te, nu da inapoi. Daca tu asta simti ca vrei lupta-te pana la capat. Bafta. Sa ne spui cum a mers.

| Cristian_Titel_2001 explică (pentru GdX):

Salut, mi-a spus directoarea ca nu se poate, dupaceea o sa am probleme mai mari... sunt extrem de suparat. nu mai duc la scoala

| GdX a răspuns (pentru Cristian_Titel_2001):

Eee....hai nu face una ca asta. Incerci sa te muti dupa primul an de liceu. Nu iti bate joc de viitorul tau pentru o ambitie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i cum sta treaba. De ce sa ne plecam fata in fata comunistilor? Intr-o pasa proasta fiind ar fi trebuit sa inteleaga si sa aprobe. Deja ne-am cam plictisit de maturi de astia lipsiti de sens si foarte semidocti de fel. Poti s-o omori prin privire.