| qwerstreet a întrebat:

Buna,sunt in clasa a 7-a si vorbesc destul de des cu o fata de aceeasi varsta cu mine dar nu imi vine niciun subiect de discutie in minte.Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Pai ai putea incerca sa vorbesti cu ea despre muzica, moda, pasiuni comune, materii preferate, etc.

| qwerstreet explică (pentru mont):

Imi poti da te rog un model de dialog

| mont a răspuns (pentru qwerstreet):

Pai depinde ce pasiuni are, chiar nu sti nimic despre ea?

| AnotherOne02 a răspuns:

Depinde ce ii place si ei. ex:Nu poti merge sa-i spui unei fete care adora Metallica : "Ce parere ai despre noul album al lui Florin Salam" straight face
Trebuie sa afli lucrurile care-i plac ei si apoi sa te informezi dar nici chiar sa stii totul despre acel lucru.