| Ayanoo a întrebat:

Bună, sunt în clasa a 9-a si am rămas corigentă la Matematică iar pe 1 urmează să dau examenul. Problema este că nu inteleg deloc matematica, am făcut pregătire toată vara, acasa făceam exerciţii zilnic si tot nu am înteles nimic. Mă bazez pe faptul că profesorul va fi înțelegător si ne va trece, bani nu vreau să dau pentru că am înteles că nu primeste nicio atentie. Ceva sfaturi inainte cu cateva zile? În afară să încerc să învăt tot ce se poate învăţa pentru că deja încerc asta.

3 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

Sa incerci sa nu ai emotii si sa speram ca profesorul tau de mate o sa fie indulgent si va trece, incearca sa te concentrezi ca este ca si cum ai da teza ...cand ai subiectele in fata nu te panica si concentreaza te.Bafta!

| dana12848 a răspuns:

Trebuia sa faci meditati cu profesor..nu sa faci singur de capu tau exerciti laughing pentru ca asa nu vei intelege niciodata..imi imaaginez ce te-ai mai pregatit tu

| Yssy12 a răspuns:

Fa ce stii big grin Daca nu iti intra matematica in cap asta e big grin Incearca macar sa stii adunari, scaderi, inmultiri, impartiri. Eu am fost la unii care dadeau corigenta cu bunica mea, bunica mea fiind profesoara, si aia nu stiau lucrurile importante... totusi bunica mea fiind buna i-a trecut pe toti cu 5. Bafta big grin