| Darjan_Darius_1994 a întrebat:

Sunt in clasa a VI-a si vreau sa merg la un liceu bun de info in oradea. Eu momentan sunt la cea mai buna scoala, C.N. E. Gojdu. Am incheiat a V-a cu 9.35 iar sem I din a VI-a cu 8.86. Credeti ca am sanse sa imi fac un viitor din asta. Tin sa precizes ca la info sunt foarte bun, am castigat multe concursuri dar cunteaza media generala... Multumesc, anticipat!

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Informatica este una din ramurile care iti deschide multe oportunitati. Daca ai sanse sa-ti faci un viitor bun din asta? Cu siguranta. Esti platit bine iar avand in vedere ca in zilele de azi este totul automatizat, multe firme lucreaza cu calculatoare care au nevoie de un informatician priceput, de asemenea sunt pline site-urile online de joburi cu cautari de informaticieni, in special pentru game development. Sper ca ti-am fost de ajutor.