| andra_2561 a întrebat:

sunt in clasa a5a si m-am mutat la alta scoala. mi-e teama ca atunci cand ma voi duce sa nu fiu privita de sus.cum sa fac sa nu se intample asta? ajutati-ma! multubescbig grin! funtita

Răspuns Câştigător
| Laurici :x a răspuns:

Imprieteneste-te cu ceilalti, fii cat mai vesela, comunica, nu fii timida! simte-te in largul tau!

8 răspunsuri:
| ClaraZ a răspuns:

Fi tu insuti! Nu incerca sa fi altfel. Daca socializezi cu noii tai colegi si esti deschisa fata de ei o sa va imprieteniti repede.
Bafta:*

| oareux a răspuns:

In clasa a 5a` e usor, inca sunteti mici, o sa va imprieteniti repede. Uite niste sfaturi
*In prima zi nu veni imbracata ca o rapperita, rockeritsa, emo sau mai stiu eu ce tongue vino imbracata cat mai normal, de preferinta ceva elegant, big grin
*NU incerca sa fi ceea ce nu esti!
* Un zambet pus cand trebuie te face o fata dragutsa, dar nu zambi prea mult, o sa pari enervanta si sacaitoare
* Vorbeste cu toti, incearca sa iti faci prieteni:X
*Pari naturala, fii calma mereu
*Nu lua pe nimeni la misto! Nu incerca sa pari o diva si nu te purta urat cu nimeni
* Daca cineva iti cere ceva (indiferent ca e un creion sau tema)incearca cat de cat sa il ajuti

Sigur vei reusi
Te pup:*
funda?

| HeartBeat_5869 a răspuns:

Buna!
In primul rand incearca sa te impui, sa nu fii luata de proasta. Ma gandesc ca vor fii unele persoane care te vor privi d`sus[ceea ce este un lucru f.intalnit]
De asemenea fii sociabila, fa-ti prieteni si asa vei reusi sa te si acomodezi.
Cel mai important : sa ni ai prea multe fite, pentru ca atunci probabil te vor considera fitoasa, nu te vor baga in seama, te vor lua la mistohappy

Si in ultimul rand: Succes la noua ta scoala!
Imi pare rau daca raspunsul meu nu te va multumihappy am incercat sa te ajutbig grin
Pa pa si ai grija d`tine!:*

| Emmeii a răspuns:

Buna. Pai...imprieteneste`te cu mai multi colegi.:X

| resp3ct a răspuns:

Vei fi privita de sus la inceput dar dupa se rezolva.
p. s : poti incerca cu o scara.si te uiti tu de suswinking

| Scumpitza a răspuns:

Imprieteneste-te cu ei si arata-le cum esti tu cu adevarat! Sa nu fii fitoasa si afla cum se comporta ei, inainte sa te imprietenesti.Asa,vei sti si tu cum sa et comporti ca sa nu te vada rau.

| DramaQueen163 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica daca la veche ta scoala colegii te placeau acum nu ai de ce sa iti faci griji. doar fii tu insuti si distreaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt alexandra si eu am fost in situatia ta eu te sfatuiesc sa nu iti da aiere dar fii cat mai sexi si la moda dar mai ales ''buna''