| IMISSYOUBABY a întrebat:

Buna sunt in clasa a8-a si trebuie sa aleg un liceu si nu stiu care sau ce profil,vreau sa spun ca la romana sunt buna,imi place engleza dar nu prea mult partea de gramatica, istoria si un pic biologia, deci la ce masi incadra? Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa mergi la stiinte sociale. Este un profil uman unde inveti cate un pic din fiecare. Nu se exagereaza cu nici o materie. Pur si simplu inveti constant la toate materiile fara sa te balansezi pe una singura. Cel mai frumos avantaj este ca nu dai Bac-ul la matematica happy.

| IMISSYOUBABY explică (pentru Konata):

Dar la ce se da bacul?

| Konata a răspuns (pentru IMISSYOUBABY):

La alegere dintre istorie si geografie, la prima limba pe care ai facut-o( franceza sau engleza) si romana happy.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai poți consult și site-ul www.edu.ro
Succes!
Pa, pa.

| sVeemer a răspuns:

Daca te pricepi mai bine la romana du-te la filologie daca te pricepi mai mult la mate du-te la mate info.