| anais13 a întrebat:

Sunt in dubii cu privire la alegerea facultății. Oscilez intre FEAA Iasi și Facultatea de Drept din Iasi. M-ar ajuta niște păreri despre aceste facultăți (profesori, materie, posibilitatea de angajare de după facultate). Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Facultatea de drept este mai sigura, dar doar dacă vrei sa procedezi in tara caci afara nu poti. Ti as recomanda si scoala de grefier dar e in Bucuresti. Câștigi experienta si vechime in domeniu.

| Yurisa a răspuns:

Eu sunt la Drept in Iasi si am profi misto colegi misto laughing materii naspa laughing posibilitatile de angajare depind de tine in orice domeniu ai alege sa faci o facultate

| Florin9Florin9 a răspuns:

Bună! Ce ai ales? Sunt curios

| anais13 explică (pentru Florin9Florin9):

Am ales feaa intr-un final.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anais13):

Eu sunt tot acolo, mi se pare foarte ok, sper că nu regreți alegerea făcută.

| BlackLight1987 a răspuns:

Circula o vorba printre studenți, cică la Feea nu treci decât dacă te calcă tramvaiul:-))
Lăsând gluma la o parte, depinde de ce înclinații ai tu. Dacă vrei să termini dreptul și sa intrii in Barou este destul de greu, pe de altă parte daca ai fonduri și îți deschizi un cabinet de avocatură și daca esti buna in ceea ce faci poate fi destul de profitabil.
După Feea te angajezi mai ușor dar probabil vei avea un salariu mai mic.
Important este sa faci ceea ce iti place; doar asa vei face performanță!