| Luca00087c a întrebat:

Buna sunt în Germania in classa 5 a Si imi place de o fata e tot din Romania Si e cam Timida Aș vrea sa am o relație cu ea Dar îi place la un neamț de ea cum aș putea să i place de mine

Răspuns Câştigător
| Nobody04 a răspuns:

Nu vreau să fiu rea dar nu ești cam micuț? Ai toată viața înainte pentru a-ți face relații și pentru a te îndrăgosti.
Și sincer acum...relațiile la distanță,nu prea rezistă.
Dar hai să fim pozitivi. Să spunem că veți forma o relație. O fată își dorește să fie luată în brațe,să o ții de mână, să o săruți pe frunte și alte chestii din astea. Dacă sunteți la distanță unul de celălalt, aceste lucruri nu au cum să se întâmple. Iar ea va tânji după aceste mici gesturi de tandrețe. Dacă se simte singură? Dacă va avea nevoie de un umăr pe care să plângă? Dacă tu nu ești lângă ea, va căuta alinarea în altă parte și așa există posibilitatea să întâlnească alți băieții și să se îndrăgostească de unul.
Ai spus că îi place de altcineva. Nu ai cum să forțezi pe cineva să te placă. Dragoste cu forța nu există. Dar dacă nu are sentimente reale pentru acea persoană, ai o șansă.
Așa că...fii bărbat, lasă rușinea la o parte că nu rezolvi nimic cu ea, și scrie-i fetei.
Spune-i ce simți pentru ea, vorbește-i din inimă, fii tandru și drăguț cu ea. Arată-i că chiar o placi. Va aprecia acest lucru.
Spor la cucerit?

| sabin89 a răspuns (pentru Nobody04):

Se pare că fata nu e la distanţă. Adică nu e în România, ci din România. Spun asta pentru că "îi place şi la un neamţ de ea", deci ea ar fi acolo, în aceeaşi şcoală unde învaţă el.

| Nobody04 a răspuns (pentru sabin89):

Mersi. Nu am fost atentă

| Luca00087c explică (pentru sabin89):

Ai dreptate

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Fii tu insuti. Nu poti convinge pe cineva sa te placa. Poti doar sa fii natural, fara sa te prefaci si sa iti incerci norocul.

| Luca00087c explică:

Vă rog ajutați-mă