| anonim_4396 a întrebat:

sunt in primul an de liceu si sunt bobocabig grin peste doua saptamani este prima mea zi de liceu si am mari emotii mai ales ca sunt intr-un liceu in care nu cunosc pe nimeni, intrebarea mea este cum pot sa ma integrez mai repede? la vechea mea scoala cunosteam pe toata lumea acum totul s-a schimbat si numai cand ma gandesc cum o sa fie mi se face fricabig grin as dori si eu niste sfaturi sau cum a fost la voi prima zi de liceulove struckDau fundita!:*:*

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Buna GeO.
Sincer,stiu ca ai emotii,nici eu nu stiam pe nimeni din liceu la inceput. In prima mea zi de liceu pur si simplu,dupa ce am aflat ince clasa stau,am intrebat'o pe o fata daca pot sta langa ea,am facut cunostinta,iar a doua zi lucrurile au mers de la sine. Incearca sa nu pari inganfata,sa nu pari o fata care face fite, fii sociabila,deschisa, razi cu ceilalti, nu fi foarte timida si crede'ma ca totul va fi foarte ok.
Sper sa iti placa la liceu :*. Mult succes.

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Liviu,tu esti idiot? Crezi ca in liceul ei o sa fie aninmle,ca in al tau? Du-te si fa cunostinta cu toti,si intreaba-i la ce scoala au invatat,fii sociabila, de fapt, Alexandra a spus totul laughing

| Liviu a răspuns:

Cel mai bun sfat.
Lasa capu jos ca o furi intre picioare happy
Boboaca boboaca dar.
AI grija cu cei mari ca voi ' pufari ' asa sunteti intampinati mereu.
Asa suntem toti de fapt.
Eu am avut noroc in draci ca nu am luat bataie dar alti au plecat cu dinti la pakethappy
Ciocu mic si nu comenta la toti happy
Chiar daca poate o merita.
Comenteaza doar daca stii ca ai spate daca nu taci.
un sfat prietenesc
Cate fete nu au fost paruite de cei mari laughing
Iti dai seama tu esti dabi clasa a 9 aia sunt a 12
E ca si cum ar comenta unu de a 4 la tine si tu sa fii a 8.
Lai capaci de l-ai rupe laughing ( eu am prins doar 2 ani de liceu.acu ii fac pe restul. Dar la mine e usor eu deja am 20 de ani si nu am treaba cu aia ' smecheri ')

| myangel_8969 a răspuns:

Asa ma gandeam si eu... cum o sa ma imprietenesc cu colegii de clasa... dar a fost cam asa: toti ne grabeam sa facem cunostinta si cred ca ne-am zis cum ne cheama de vreo 10 ori in acea zi laughing a fost frumos. sfatul meu este sa fii cat mai naturala, sa dai dovada de prietenie big grin funda?