| GirlBeautiful123 a întrebat:

Sunt in primul an de menstruație.
Mi-a venit doar o data și înca o data, dar foarte puțin.
Acum la începutul lunii trebuia sa îmi vina și nu mi-a venit .....mai sunt șanse sa vina de-acum, sau luna viitoare? Stau cu o grija ca poate vine când sunt in public

1 răspuns:
| QueenOfLeon a răspuns:

E normal ca menstruatia sa nu fie regulata si sa intarzie cateva zile sau sa vina mai devreme cu cateva zile. E normal sa varieze si volumul de la o menstruatie la alta. Daca ai grija asta poti purta un absorbant usor atunci cand esti in public, astfel nu vei fi surprinsa.
Pentru raspunsuri mai precise, ar fi bine sa faci o vizita la ginecolog sau endocrinolog.