| Rėnnatta_Rený_1996 a întrebat:

Sunt minora, am 17 ani si sunt insarcinata. Mama este decedata iar tata este plecat in Anglia la munca. Eu peste 3 luni nasc. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac? Am auzit ca nu imi vor da voie sa ies din maternintate fara semnatura unuia din parinte. Ce as putea face? Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este adevarat, poti iesi linistita din maternitate. NU trebuie sa faci nimic special.

| alin131 a răspuns:

Buna,

In primul rand sa stii ca m-am bucurat pentru ca ai pastrat copilul. Sa sti ca te ajuta Dumnezeu si nu te lasa, orice ai nevoie sa ii ceri lui Dumnezeu.

Nu te speria ca nu patesti nimic, ori vine tatal tau si iti face o procura catre o persoana majora din familie sa te scoata din spital, ori daca se poate iesi tu singura. Poti sa dai un telefon la o maternitate de stat sau privata, sa explici si vezi ce raspuns primesti.

Te ajuta Dumnezeu si rezolvi,

Sarcina usoara in continuare, nastere usoara, sa te bucuri de copilul tau, si sa va ajute Dumnezeu sa fiti sanatosi si sa aveti toti ce va doriti.

Iisus Hristos te iubeste.