| Rėnnatta_Rený_1996 a întrebat:

Vreau si eu ajutorul vostru va rog. Sunt insarcinata in 26 de saptamani, am 16 ani si mama a decedat iar tata este plecat din tara pentru a munci. Am vrut sa fac o ecografie 4D, iar doctorii nu mi-au dat importanta. De ce trebuie sa fiu bataia de joc a tuturor? Nu inteleg de ce mi se intampla chestiile astea, alte fete la 13-14 ani fac intrerupere de sarcina, eu de ce nu am voie sa duc pe lume un suflet de om? Stiu sunt minora ar trebui sa ma gandesc la copilarie la scoala si etc. Dar la noi la rromi e ceva minunat, eu chiar mi-am dorit de foarte mult timp acest copil, sunt in relatie cu prietenul meu, ca nici nu pot sa ii spun sot, de 4 ani jumate, mi-am inceput viata sexuala de vreo 9 luni iar altele fac sex cu cine prind. Eu de ce nu pot duce pe lume un suflet de copil? De ce trebuie sa fiu bataie da joc? Va rog din suflet ajutati-ma ce acte trebuie sa fac ca sa ma ia vreun membru de familie sub tutela lui pana nasc.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa mergi acolo cu un adult si altfel va sta situatia. Iti vir face contracost daca tu tot vrei.