| CadeaMaria1977 a întrebat:

Buna sunt o fata simpla de 12 ani si chiar nu stiu cum sa fac sa fiu mai frumoasa deci mi-a spus unu ca sunt urata mi-a spus alti 2 ca sunt urata doar unele prietene imi spun ca sunt frumoasa da tot nu le cred faza e ca mai am picioarele mari si grasute nu sunt plinuta da nici schelete adica intre si intre si am niste picioare pline cu grasime si am facut sport si picioarele mi-au ramas la fel (sunt inalta asa imi zic multi 1.60 si am 45 de kg)
Ce sa fac sunt grasa mai trebuie sa slabesc sau ma ingras?
Cum sa devin mai frumoasa si nu imi place ca am pistrui pe nas si uni imi zic pistruiata si chiar ma enerveaza cum sa scap de ele?
Dau

1 răspuns:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Mai fa sport si tine o dieta, dar nu drastica.
Si...Ce problema ai daca ai pistrui, cui nu-i place sa nu se uite, nu-i asa, dar daca te deranjeaza cu adevarat, dati cu niste fond de ten, dar nu cred ca o a-i acoperi de tot.
Sa fi mai frumoasa?
Pai..cred ca ar trebui sa incepi cu parul...fa-ti o coafura la moda, poti incerca bretonul intr-o parte, am observat ca se poarta.
Fara machiaj, nu la varsta asta, si eu am 12 ani si nu ma machiez.Nici o fata de varsta asta nu ar trebui.
I-ati niste ochelari cu lentila transparenta, or sa-ti cam acopere fata, daca asta vrei, dar nu-i purta ca disprata non-stop.
Poate si hainele ajuta.Imbraca-te la moda, uita-te la ffetele mai mari de a8-a, a9-a cum se imbraca, si imbracate si tu la fel.
Poate pastram legatura si cand vrei iti mai dau niste sfaturi.
Si stai linistita nu esti urata, fiecare e frumos in felul sau. :*