| paulpaul25 a întrebat:

Buna TPU.am o problema de sambata seara am facut febra, mi se infunda nasul, stranut, tusesc si imi curge nasul si astazi(luni) am avut din nou febra 38 jumate si 2 liniute. Mama zice ca ar trebui sa merg la urgente sa ma consulte doar ca eu sunt sigur ca e doar o raceala.Parerea voastra va rog!

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Da,ai dreptate,este doar o răceală. Și eu am trecut prin asta,chiar mai rău.
Sintomele sunt groaznice dar va trece, nu trebuie să te panichezi sau să te îngrijorezi.
Spune-i mamei tale că este o răceală care va trebui să fie tratată c pastile.
Nu este un motiv de mers la urgențe, fiecare mai răcește.

Sper că te-a ajutat răspunsul meu!
Sper să te faci bine curând!
Numai bine!

| justme97 a răspuns:

Si eu cred ca este o raceala mai puternica
este aproape obisnuita in anotimpul acesta
dar daca mama ta vrea sa te duca sa te vada un medic nu ar fi rau fiindca ti ar da un tratament exact pe care sa l iei
faci cum vreihappy